Startovací magazín

19. 9. 2022
Kdo je HR manažer, co od něj můžeš čekat a co bude očekávat on

Při svém profesním životě, a také při používání aplikace Start iD se budeš setkávat s HR manažery jednotlivých firem. V tomto článku ti takového HR manažera představíme, abys věděl, co tě čeká a na co se připravit.

7. 9. 2022
Co je to networking a proč je důležitý networking mezi studenty a firmami

Studenti dělají networking i bez toho, že by o tom věděli. Networking totiž není nic jiného, než proces navazování kontaktů a budování vztahů. Je ale potřeba to trochu upřesnit, protože networking se může zaměřovat na tvůj profesní život a zásadním způsobem ovlivnit tvoji budoucnost.

1. 9. 2022
Co mě baví, to mě (u)živí?

Jak trávíš volný čas? Čemu ho věnuješ? Co ti dává smysl a čím doplňuješ energii? Odpovědi na tyhle otázky hodně vypovídají o tom, jaký(á) jsi a co ve svém životě potřebuješ. Všechno, co děláš s chutí a dobrovolně, může být důležitým ukazatelem pro tvé budoucí profesní směřování. A kdo ví, třeba se tvůj koníček stane i součástí tvé práce!

15. 8. 2022
Poznej sám sebe! Proč?

Ze všech stran slyšíme, že sebepoznání je jedním z nejdůležitějších kroků ke spokojenému životu. Ale proč je to tak důležité znát sám sebe? K čemu je to potřeba? V článku nabízíme několik důvodů, proč byste mohli chtít poznat svou vlastní povahu.

25. 7. 2022
Proč mít CV a jak ho vytvořit

Životopis je tvá vizitka, reklama na tebe. V CV máš možnost ve zkratce ukázat sebe, svou osobnost, jedinečnost a své talenty. Můžeš mít všechny dovednosti světa, ale pokud o nich nedokážeš dát vědět, nikdo se to nedozví. K osobnímu pohovoru se dostaneš jen tehdy, když budoucího zaměstnavatele zaujmeš právě životopisem.

4. 7. 2022
Jaké jsou tvoje silné stránky?

Žijeme ve světě, kdy nevíme, co bude zítra. A už vůbec nevíme, co budeš potřebovat pro úspěšný život za pár let. Jednou z mála jistot je, že se vždycky budeš moct spolehnout na svoje kvality a silné stránky. Každý je máme jiné, podobně jako otisky prstů. A co s nimi? Vezmeš je, nabídneš na pracovním trhu a prodáš svou hodnotu. Ale nejdřív je musíš u sebe odhalit. Jak na to? Čti dál!