Letní akademie Discover 2024

31. 5. 2024

EXISTUJE TISÍC CEST, KTERÝMI SE STŘEDOŠKOLÁCI MOHOU VYDAT, ALE JEN JEDNA LETNÍ AKADEMIE, KTERÁ JE NASMĚRUJE NA TU SPRÁVNOU. POZNEJTE LETNÍ AKADEMII DISCOVER!

V dnešní dynamické době, kterou kupředu táhne nejen rychlý technologický vývoj a umělá inteligence, lze snadno říci, že budoucí povolání současných středoškoláků v tuto chvíli možná ještě ani neexistuje. Už nyní se středoškolákům nabízí stovky různých oborů, povolání, škol a jiných příležitostí, za kterými se po střední škole mohou vydat. Není proto divu, že nejednoho z nich postihne rozhodovací paralýza, nebo možná i strach či pocit nepřipravenosti na budoucnost. Co kdyby existovalo místo, kde mohou středoškoláci prozkoumat nové obory, vyzkoušet si jejich studium “nanečisto”, poznat přitom nové inspirativní vrstevníky a mladé profíky z praxe, bavit se při tom a nakonec třeba i poznat sebe sama a svou vysněnou budoucnost?

Co je Letní akademie Discover?


Letní akademie Discover propojuje středoškoláky s mladými lektory a profesionály, kteří jim předávají nejen své znalosti a dovednosti, ale i životní zkušenosti. Na Discoveru učí lektoři, kteří vystudovali zahraniční školy jako Oxford, UCL nebo Yale, a chtějí dále se studenty sdílet, že vzdělání může být i jiné a mnohem zajímavější než běžně ve škole. Studenti mají možnost si v rámci 5 týdenních letních turnusů v Česku a na Slovensku kurzy napříč 69 obory. Kurzy jsou vedeny interaktivně a zážitkovou formou skrze experimenty, diskuze, simulace nebo praktické aktivity. Kromě toho se na akademii seznámí s další mladými aktivními lidmi, se kterými se mohou navzájem inspirovat a motivovat. Vedle kurzů čeká středoškoláky i spousta her, sportovních aktivit, výletů nebo třeba příležitost vyzkoušet si vést vlastní workshop. Letní akademie Discover je vhodná pro všechny středoškoláky, kteří tápou, kam po střední, a kteří si chtějí rozšířit obzory netradiční a poutavou cestou.

 

 

Jak se přihlásit?


Přihlášky jsou otevřené do 15. června a studenti si mohou vybrat z následujících turnusů:


● Turistický ráj (SK), 21.7. – 27.7. 2024
● Svatý Jan pod Skalou (CZ), 4.8. – 11.8. 2024
● PT Javorina (SK), 11.8. –18.8. 2024
● Sv. Jan pod Skalou (CZ), 11.8. – 18.8. 2024
● Hostačov (CZ), 18.8. – 25.8. 2024

 

Kdo jsou lektoři Discoveru?

Kromě toho, že jsou všichni lektoři dobrovolníci, jsou to také inspirativní mladí lidé, kteří studují či studovali na prestižních světových univerzitách, nebo jsou to zkušení mladí profesionálové ze svých oborů. Dovolte nám některé ze současných či bývalých lektorů krátce představit!


Dominika Ďurovčíková, doktorandka ve skupině Cosmic Dawn na Kavliho institutu pro astrofyziku a kosmický výzkum MIT


Stanislav Fořt, vědec a vývojář, PhD Umělá inteligence a machine learning na Stanford university, výzkumný pracovník Google Deepmind a osobnost Forbes 30pod30 v roce 2022


Markéta Šetinová, zakladatelka a psycholožka v Institutu Moderní láska, vystudovaná socioložka na Oxford University a doktorandka na Univerzitě Karlově, vědkyně v Národním institutu duševního zdraví


Adam Zábranský, vystudovaný právník a politik, který již desátým rokem působí v zastupitelstvu hl. m. Prahy a z toho pět let ve funkci pražského radního.

Kdo za Discoverem stojí?


Letní akademie Discover je nezisková organizace s dobrovolnými organizátory, lektory, studenty a absolventy (nejen) z renomovaných univerzit jako jsou Oxford, Cambridge, Harvard nebo Yale. Naše komunita zahrnuje také zaměstnance z NATO, OECD, Google a dalších prestižních institucí. Především jsme ale srdcaři, kterým dává smysl podporovat středoškoláky v jejich rozvoji a pomáhat jim najít jejich směr a odhalit jejich potenciál. Každý z nich ho v sobě má a my už 14 let víme, jak ho středoškolákům pomoci v sobě probudit.


Více informací na:
WEB
Instagram
Facebook
LinkedIn