Startovací magazín

24. 1. 2023
Start iD získalo ocenění v národní soutěži - skvělá volba pro mladé a firmy

V dnešní rychlé době je obří nabídka produktů, služeb a možností, začíná být problém si vybrat.

5. 1. 2023
Jednoduchý TIP na práci s cíli, kterých opravdu dosáhnete.

Je začátek roku, nové výzvy jsou tu, ty se ale pokaždé k vytouženým cílům posouváš tempem lenochoda? Co hůř, málokdy dosáhneš toho, co sis naplánoval/a.

23. 11. 2022
Píšete životopis? Na tohle si dejte pozor…

Zaměstnavatel nebo náborář může obdržet desítky nebo dokonce stovky žádostí o jedno volné pracovní místo. Pokud mezi nimi chcete vyniknout, musí váš životopis stát za to.

20. 10. 2022
Jak vytěžit z brigády maximum pro tvoje CV?

Možná se právě chystáte ucházet o práci při studiu, stáž či zajímavou letní brigádu. No jo, ale kolonka „pracovní zkušenosti“ ve vašem CV je zoufale nezaplněná. Tohle nebude působit moc atraktivně!

6. 10. 2022
Kdo je HR manažer, co od něj můžeš čekat a co bude očekávat on

Při svém profesním životě, a také při používání aplikace Start iD se budeš setkávat s HR manažery jednotlivých firem. V tomto článku ti takového HR manažera představíme, abys věděl, co tě čeká a na co se připravit.

12. 9. 2022
Co je to networking a proč je důležitý networking mezi studenty a firmami

Studenti dělají networking i bez toho, že by o tom věděli. Networking totiž není nic jiného, než proces navazování kontaktů a budování vztahů. Je ale potřeba to trochu upřesnit, protože networking se může zaměřovat na tvůj profesní život a zásadním způsobem ovlivnit tvoji budoucnost.

1. 9. 2022
Co mě baví, to mě (u)živí?

Jak trávíš volný čas? Čemu ho věnuješ? Co ti dává smysl a čím doplňuješ energii? Odpovědi na tyhle otázky hodně vypovídají o tom, jaký(á) jsi a co ve svém životě potřebuješ. Všechno, co děláš s chutí a dobrovolně, může být důležitým ukazatelem pro tvé budoucí profesní směřování. A kdo ví, třeba se tvůj koníček stane i součástí tvé práce!

15. 8. 2022
Poznej sám sebe! Proč?

Ze všech stran slyšíme, že sebepoznání je jedním z nejdůležitějších kroků ke spokojenému životu. Ale proč je to tak důležité znát sám sebe? K čemu je to potřeba? V článku nabízíme několik důvodů, proč byste mohli chtít poznat svou vlastní povahu.

25. 7. 2022
Proč mít CV a jak ho vytvořit

Životopis je tvá vizitka, reklama na tebe. V CV máš možnost ve zkratce ukázat sebe, svou osobnost, jedinečnost a své talenty. Můžeš mít všechny dovednosti světa, ale pokud o nich nedokážeš dát vědět, nikdo se to nedozví. K osobnímu pohovoru se dostaneš jen tehdy, když budoucího zaměstnavatele zaujmeš právě životopisem.

Načíst další články