T-exkurze s JCMM: Vyzkoušej si výšku na vlastní kůži!

12. 4. 2024

Jsi student/ka střední školy v Jihomoravském kraji a máš zájem být na jeden den odborníkem? Pak zkus T-exkurze, které středoškolským studentům umožňují nahlédnout pod pokličku tam, kde se za normálních okolností dostanou jen odborníci.

Duben a říjen každoročně patří registracím na T-exkurze. Jedná se o akce pro zapálené středoškoláky, kteří se díky nim mohou podívat do laboratoří a odborných pracovišť brněnských univerzit, ústavů Akademie věd, firem a jiných vědeckých center. Na vlastní kůži si tam mohou vyzkoušet svůj vysněný obor, v mnoha případech se díky této zkušenosti teprve rozhodují, jakému oboru se budou po střední škole věnovat. Někteří z nich tak naživo otestují svou pevnou ruku, když prvně uchopí skalpel při ukázkové pitvě zvířete, překonají trému při zkušebním moderování v televizním studiu nebo zjistí pevnost nervů v krizové situaci při simulované záchraně lidského života. Konkrétní a praktická zkušenost může být vašim dobrým rádcem při rozhodování o budoucnosti, o čemž svědčí i zpětné vazby účastníků. Díky T-exkurzím si studenti udělají o vysoké škole lepší obrázek než za půl dne googlování.

Na jaře nabízíme celkem 15 T-exkurzí. Neváhejte a vyberte si téma, které vás zajímá. Můžete se těšit například na již tradiční pitvu na Veterinární univerzitě Brno, Kosmetickou chemii na Fakultě chemické Vysokého učení technického v Brně či na T-exkurzi Televizním redaktorem/moderátorem nanečisto v České televizi, Televizním studiu Brno a další zajímavá témata. 

Stačí se zaregistrovat, vybrat si téma, mrknout na studijní materiály a vyplnit krátký testík či odevzdat motivační dopis. Nic složitého, věřte, nebudete litovat. Registrace je otevřená od 12. dubna do 15. května 2024. 

Více informací a podrobnosti naleznete na webových stránkách projektu: https://www.jcmm.cz/projekt/t-exkurze/