Zvaž vědu! přichází do Brna!

7. 5. 2024

Jsi studentem/studentkou střední školy? Máš zkušenosti se zajímavou soutěží? Pracoval jsi
na odborném výzkumu, třeba v rámci SOČ? Vedeš nějaký kroužek? Žiješ aktivní
středoškolský život, ostatní kolem Tebe Ti nejsou ukradení a chtěl bys s nimi příležitosti
sdílet? Pokud je odpověď na kteroukoliv z těchto otázek ano, potom hledáme právě Tebe!

Ahoj,
já jsem Matěj Šicner, septimán Cyrilometodějského gymnázia v Brně. S naším organizačním týmem bychom rádi šířili aktivní přístup mezi další středoškoláky. Od října 2024 bychom chtěli v Brně navázat na projekt Zvaž vědu! a rozjet formát přednášek od středoškoláků pro středoškoláky na pravidelné bázi. To ale nezvládneme sami, a proto hledáme právě řečníky
z řad středoškoláků, kteří mají co sdílet a chuť sdílet.


O co půjde?


Jednalo by se vždy o zhruba 90 až 120 minut dlouhý blok rozdělený na 3 až 4 části, na Tebe by tak připadalo 20 až 30 minut, ve kterých bys mohl představit cokoliv ze svých aktivit, od Tvých odborných vědeckých témat, přes sdílení zajímavých soutěží a olympiád až po zkušenosti se zajímavými konferencemi a příležitostmi pro středoškoláky. Tímto bychom chtěli otevřít dveře do aktivního středoškolského života těm, kteří se zatím neodvážili ten krok udělat sami nebo nevěděli jak na to.


Co z toho budeš mít Ty?


Nabízíme možnost zlepšit si své prezentační dovednosti, potkat ostatní aktivní středoškoláky z ostatních koutů České republiky nebo si rozšířit svou sociální bublinu. Každý má asi někoho, kdo mu ukázal, co vše se dá dělat a namotivoval ho to alespoň zkusit. Pro někoho jiného se tímto člověkem můžeš stát právě Ty!


Co dál?


Zaujalo Tě to a chtěl bys být součástí tohoto projektu? Nejsi si jistý, zda bys měl co sdílet? To vůbec nevadí, skromnost stranou! Pokud máš chuť to zkusit, tak se zaregistruj na
formuláři zde a my se Ti co nejdřív ozveme s detaily.

Znáš někoho, kdo by byl ochoten sdílet své nadšení s ostatními? Sdílej tuto pozvánku dál, budeme Ti moc vděční!

V případě jakýchkoliv nejasností se na mě neváhej obrátit (Matěj Šicner, matejsicner@zvazvedu.cz, +420 731 724 502).


Šikovných středoškoláků je spousta, ale někteří neví jak začít. Pojďme jim v tom pomoct a ukázat jim cestu, jak na to! Těšíme se na spolupráci!


PS: Nezapomeň sledovat akci na instagramu @zvaz.vedu, najdeš tam všechny novinky na jednom místě!