Kdo je HR manažer, co od něj můžeš čekat a co bude očekávat on

6. 1. 2023

© Zdroj: Stock.adobe.com

Při svém profesním životě, a také při používání aplikace Start iD se budeš setkávat s HR manažery jednotlivých firem. V tomto článku ti takového HR manažera představíme, abys věděl, co tě čeká a na co se připravit.

HR manažer je ve firmě zodpovědný za lidské zdroje. To znamená, že řeší především tyto oblasti:

  • vyhledává nové lidi to týmů
  • řeší právní agendu spojenou s lidskými zdroji
  • pomáhá jim se ve firmě etablovat a cítit dobře
  • podílí se na nastavení jejich ohodnocení

Pracovní náplň HR manažera je samozřejmě velmi zodpovědná – lidské zdroje mají přímý vliv na to, jak se firmě daří, jestli firma dodržuje termíny, jak obstojí vůči konkurenci…A nedílnou součástí toho všeho je i firemní kultura, která s HR přímo souvisí. 

Co můžeš očekávat

Přístup každého HR manažera bude samozřejmě individuální, ale podstata zůstává stejná. HR manažer bude chtít prozkoumat, co studuješ, jaké máš znalosti, ale také zda už máš nějakou praxi a zkušenosti. 

Neméně důležité je pro HR manažery i to, abys do stávajícího týmu dobře zapadl, ať už přicházíš na brigádu, praxi, stáž, či pracovní poměr. Proto HR manažery zajímá, co tě baví, jak se vyjadřuješ, čeho bys rád dosáhl v profesním životě, nebo co vnímáš za své osobní dosavadní úspěchy apod. Je přitom pochopitelné, že zatím nemusíš mít ve všem zcela jasno.

Většinu důležitých věcí už můžeš mít předem vyplněnou ve své on-line vizitce na Start iD, a mít to tedy dobře promyšlené. A díky zapojení ve Start iD si to určitě prostuduje i daný HR manažer, který si tě podle toho vybral. Vaše setkání či hovor se proto může nést ve více uvolněném stylu.

HR manažer se bude určitě snažit ti nastavit atraktivní podmínky a může řešit i případnou motivaci na tvoje další vzdělávání. Zároveň bude nejspíš vědět, že patříš do generace Y či Z. Bude mu proto jasné, že tvé zájmy a preference jsou odlišné od lidí z předchozích generací. 

Je na tobě, abys díky Start iD profilu představil své skutečné já, co tě baví, co tě naplňuje, co bys chtěl objevovat, v čem by ses chtěl rozvíjet. I když se to časem může klidně měnit, to je úplně v pořádku. 

Na Start iD zkrátka začínáš tvořit svou profesní identitu a pokud začneš dobře, bude to mít pozitivní vliv na tvé budoucí úspěchy a spokojenost v životě. Rozvíjet se a pracovat v něčem, co tě naplňuje, je samozřejmě velmi důležité. A HR manažeři to době vědí.